Odsatie tuku

Odsatie tuku klasickou operačnou metódou rieši problém nadbytočného ukladania tuku v určitých telesných partiách. Rozloženie tuku na tele je rozdielne u mužov a u žien a patrí medzi sekundárne pohlavné znaky.

Medzi lokality, kde dochádza k výraznejšiemu hromadeniu tuku patrí bedrá, vonkajšie a vnútorné strana stehná, vnútorná strana kolená, brucho a podbradok. Klascké odsatie tuku je operačný zákrok, ktorý môže pomôcť s odstránením  tukových vankúšikov.

Liposukcia

Liposukcia je chirurgický zákrok, pomocou ktorého doktor odsáva nechcené podkožný ložiská tuku a tvaruje požadované časti tela.

Liposukcia však nie je metóda, ktorá by riešila problém výrazné nadváhy. Odstraňujeme tuk len z tých partií tela, ktoré nemožno ovplyvniť redukčnou diétou ani fyzickým cvičením. Preto je pred vykonaním liposukcia vhodnáredukce váhy.

Ako prebieha liposukcia?

Používame liposukciu tumescentná, kedy do podkožia podávame špeciálny roztok, ktorý uvoľňuje tukové bunky a tuk sa potom odsáva pomocou kanyly, ktorá je napojená na tlakovú vývevu. Počas jedného zákroku liposukcia môžeme odsať aj niekoľko litrov tuku. Liposukcia z menších lokalít je možná v miestnom znecitlivení, ambulantne, väčšie lokality sa operujú v celkovom znecitlivení za hospitalizácie 1-2 dní.